Aperitivo.mk

Sale!

Tito’s 0.7l

Original price was: 1,050 ден.Current price is: 945 ден.

Category:

Основана од Тексашанецот Тито Бевериџ од шестата генерација, рачно изработената водка на Тито е позната по својот висококвалитетен производ, добротворни придонеси и цел да ги направи луѓето среќни додека го прави светот подобро место. Од самиот почеток, Тито доби удар од влевање вотка за пријателите и брзо стана познат како „човекот од вотката“. Со сон да го прави она што го сака, и куче покрај него, тој продолжи кариера во индустријата за алкохолни пијалоци, ризикувајќи се додека не го продаде својот прв ковчег. Повеќе од дваесет и пет години подоцна, рачно изработената водка на Тито остана верна на своите корени и е дизајнирана да ја уживаат и познавачите на духови и оние кои уживаат во едноставен коктел. Нашата безглутенска, нискокалорична* вотка е американска, без вкус и дестилирана со користење на старомодни бакарни тенџериња, инспирирани од методите на дестилација на фините шкотли со едно слад и француските коњаци од високата класа. Повеќе од 25 години подоцна, процесот останува ист; Tito’s се прави во серии, со секоја серија тестирана по вкус и се спушта мазно со беспрекорно чиста завршница. Од Bloody Mary на бранч, мартини за време на коктел или едноставна Титова и газиран пијалак со пријателите – само додајте ја Титовата и уживајте! Дестилирана и флаширана на истото земјиште во Остин, Тексас, рачно изработената водка на Тито е направена од 100% пченка и е природно без глутен.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tito’s 0.7l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products
Powered by Caddy