Malibu Rum 700ml

970 ден

ОПИС
Оригинален рукос од кокос извор од карипските острови. Малибу беше развиен првично за да се поедностави вкусната Пина Колада. Неверојатно добро се меша со кој било овошен сок и малку цитрус. Неговиот низок ABV исто така го прави одличен пипер за сесија на сонце.

БЕЛЕШКИ за дегустација

Нос – лесен и крем, свеж, сладок, ванила и кокос.

Палате – добро избалансиран помеѓу рум, кокос и ванила.

Содржина на алкохол – 21% алк. / Вол.

Категорија:
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Malibu Rum 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница