14 %

Captain Morgan White 0,7

600 ден

 • Captain Morgan румот е дестилат од шеќерна трска. По дестилирањето, бистрата течност се остава во дабови буриња да лежи 1 година, од каде и ја добива златната боја и карактерот на румот, пред да се додадат зачините од Карипските Острови
 • CAPTAIN MORGAN® WHITE RUM – создаден од најфина селекција на Карибски румови – резултирајќи со освежувачки вкус. Идеален за подготовка на Мохито и совршен за микс со Кола. Лесен на волумен, остар и чист вкус со нежена слатка завршница
 • Совршен за Mojito коктел
Категорија:
 • Captain Morgan румот е дестилат од шеќерна трска. По дестилирањето, бистрата течност се остава во дабови буриња да лежи 1 година, од каде и ја добива златната боја и карактерот на румот, пред да се додадат зачините од Карипските Острови
 • CAPTAIN MORGAN® WHITE RUM – создаден од најфина селекција на Карибски румови – резултирајќи со освежувачки вкус. Идеален за подготовка на Мохито и совршен за микс со Кола. Лесен на волумен, остар и чист вкус со нежена слатка завршница
 • Совршен за Mojito коктел
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Captain Morgan White 0,7"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  Твојата Картица
  Твојата кошница е празнаКон Продавница