14 %

Captain Morgan Spice Gold 0,7

600 ден

 • Captain Morgan румот е дестилат од шеќерна трска. По дестилирањето, бистрата течност се остава во дабови буриња да лежи 1 година, од каде и ја добива златната боја и карактерот на румот, пред да се додадат зачините од Карипските Острови
 • CAPTAIN MORGAN® ORIGINAL SPICED GOLD – рум направен со мешавина на зачини и природни вкусови. Одлежан во дабови буриња за да се креира богат вкус и боја
 • За освежувачки пијалак најдобро се служи со мраз, кола и парче лимета
Категорија:
 • Captain Morgan румот е дестилат од шеќерна трска. По дестилирањето, бистрата течност се остава во дабови буриња да лежи 1 година, од каде и ја добива златната боја и карактерот на румот, пред да се додадат зачините од Карипските Острови
 • CAPTAIN MORGAN® ORIGINAL SPICED GOLD – рум направен со мешавина на зачини и природни вкусови. Одлежан во дабови буриња за да се креира богат вкус и боја
 • За освежувачки пијалак најдобро се служи со мраз, кола и парче лимета
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Captain Morgan Spice Gold 0,7"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  Твојата Картица
  Твојата кошница е празнаКон Продавница