Bacardi Superior 750ml

1,345 ден

ОПИС
Bacardi Superior е лесен и ароматичен рум со лесни цветни и овошни ноти. Тој е специјално дизајниран за мешање и содржи многу суптилни ноти за вкус. Всушност, тој ги надополнува состојките со лесен вкус, наместо да доминира или исчезнува во нив.

Нос – лесен и крем, свеж, сладок, ванила и кокос.

Палате – добро избалансиран помеѓу рум, кокос и ванила.

Содржина на алкохол – 21% алк. / Вол.

Категорија:
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Bacardi Superior 750ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница