Havana Club 3yo 700ml

1,199 ден

ОПИС
Хавана Клуб 3 Ањос е мешавина од кубански бази на рум, секоја старее минимум три години во бели дабови буриња. Havana Club 3 Años комбинира совршен баланс на леснотија и вкус, има доволно карактер за да го подобри вкусот на коктелите во кои се користи, но со деликатес што го спречува да ги совлада другите состојки на пијалокот. Како такво, Havana Club 3 Años е совршена состојка во многу коктели базирани на рум и стана еден од омилените духови на барменската заедница. 100% изработени и стари во Куба, нашиот е единствениот рум што ќе му даде на Мохито карактеристичен, автентично кубански вкус.

БЕЛЕШКИ за дегустација

Изглед: Хавана Клуб 3 Ањос има пријатна бледо златна, „светло слама“ боја што ја открива нејзината старост.

Нос: Целосен букет мазни ароми, со навестувања на даб, меласа и шеќерна трска, во комбинација со овошни и свежи ноти кои носат сложеност и миризливо богатство.

Палета: Добро избалансиран и комплексен, нуди сладок, благо овошен вкус со светлосен ноти на цитрус и чадени, ванила и чоколадни ноти.

Категорија:
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Havana Club 3yo 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница