Don Julio Blanco (700ml)

3,790 ден

Don Julio Blanco е луксузна текила, направена само од рачно селектирано и целосно созреанo сино агаве (најдобрата сорта на агаве наменето за производство на текила). Процесот на дестилирање во бакарни садови, допринесува за свежиот цитрусен вкус на оваа текила.

Вкус: цитрусен, лесно сладок и чист агаве вкус со завршеток од сув бибер.

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Don Julio Blanco (700ml)"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница