Patron Añejo 750ml

3,290 ден

ОПИС
Даб на возраст над 12 месеци за да произведе текила совршена за пиење.

Patrón Añejo е рачно изработена од најдобрите 100% Weber Blue Agave и е внимателно дестилирана во мали серии во дестилеријата Hacienda Patrón во Халиско, Мексико. Потоа старее во комбинација на француски даб, унгарски даб и користени буриња од американско виски.

Слатка и чадена, Патрон Ажехо може да ужива во уредни или во коктел занаети и прави неверојатна замена за виски.

Забелешки за вкус / дегустација
Боја: чиста, топла килибар.

Арома: Средно дабово дрво, ванила и суво грозје со слаба нијанса на цитрус.

Вкус: мазен и сладок. Посебно дабово дрво, надополнето со ванила, суво грозје и мед, со нотка на диња.

Заврши: Карамел и зачадени белешки.

Категорија:

ОПИС
Даб на возраст над 12 месеци за да произведе текила совршена за пиење.

Patrón Añejo е рачно изработена од најдобрите 100% Weber Blue Agave и е внимателно дестилирана во мали серии во дестилеријата Hacienda Patrón во Халиско, Мексико. Потоа старее во комбинација на француски даб, унгарски даб и користени буриња од американско виски.

Слатка и чадена, Патрон Ажехо може да ужива во уредни или во коктел занаети и прави неверојатна замена за виски.

Забелешки за вкус / дегустација
Боја: чиста, топла килибар.

Арома: Средно дабово дрво, ванила и суво грозје со слаба нијанса на цитрус.

Вкус: мазен и сладок. Посебно дабово дрво, надополнето со ванила, суво грозје и мед, со нотка на диња.

Заврши: Карамел и зачадени белешки.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Patron Añejo 750ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница