Patrón Silver Tequila 0.7

3,790 ден

Првата ултра-премиум текила во светот, Patrón Silver треба да се наслади почнувајќи од првата голтка – од деликатната арома на овошје и цитрус до слаткиот и мазен вкус со светлосен пипер. Направен е со рачно изработен процес уникатен за Patrón, што му дава совршен баланс на свеж вкус на агава со печени подвлаки од агава – основни белешки за инфлуенсер што ќе ги најдете во сите Patrón Tequilas.

Неверојатно разноврсен дух, Сребрениот патрон може да се напие уреден, од замрзнувачот, преку мраз или да се меша во совршен коктел. Омилен во маргарита, тој исто така може да се вметне во класици како Мули, Крвави Мериси и Мохитос. Фотографирајте ако мора, но ќе пропуштите да ги вкусите светлите ноти на цитрус и свежите вкусови на агава што се непогрешливо Патрон.

Категорија:

Првата ултра-премиум текила во светот, Patrón Silver треба да се наслади почнувајќи од првата голтка – од деликатната арома на овошје и цитрус до слаткиот и мазен вкус со светлосен пипер. Направен е со рачно изработен процес уникатен за Patrón, што му дава совршен баланс на свеж вкус на агава со печени подвлаки од агава – основни белешки за инфлуенсер што ќе ги најдете во сите Patrón Tequilas.

Неверојатно разноврсен дух, Сребрениот патрон може да се напие уреден, од замрзнувачот, преку мраз или да се меша во совршен коктел. Омилен во маргарита, тој исто така може да се вметне во класици како Мули, Крвави Мериси и Мохитос. Фотографирајте ако мора, но ќе пропуштите да ги вкусите светлите ноти на цитрус и свежите вкусови на агава што се непогрешливо Патрон.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Patrón Silver Tequila 0.7"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница