Absolut Vodka 700ml |1l

795 ден995 ден

Водка Апсолут за првпат беше лансирана во Newујорк во 1979 година. Наскоро стана збор за градот, во САД и на крајот на светот. Но, рецептот кој стои зад чистиот и природен вкус на Абсолут е всушност постар од 30 години. Така е и шишето со медицина од 18 век пронајдено во продавница за антиквитети во Стокхолм, Шведска, кое даде инспирација за иконското шише со водка.

SKU: 12 Категорија:
700ml |1l

700ml, 1l

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Absolut Vodka 700ml |1l"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница