Belvedere 700ml

2,375 ден

ОПИС
Првата супер врвна водка во светот, Белведере претставува врв на полската традиција за правење вотка. Дестилирана исклучиво од најдобриот злато ‘рж Dankowskie и четирикратно дестилирана за да се создаде совршена рамнотежа на карактерот и чистотата. Водка Белведере е вистински израз на луксузна вотка.

ABV: 40%

БЕЛЕШКИ за дегустација

Профилот на вкусот на Белведере е структуиран и елегантен со ноти на бадем, ванила и бела пиперка. Суптилно, слатко, кадифено чувство на уста и мазна, чиста завршница.

УСЛУГИ: БЕЛВЕДЕР КЛАСИЧНО МАРТИНИ

Пробајте го овој рецепт!

2 мл / 60мл Водка Белведере

, 25 мл / 7мл Француско збогатено вино

Комбинирајте ги состојките во чаша за мешање и мешајте над мразот до многу ладно. Исцедете го во разладена чаша мартини и украсете со розов пресврт од грејпфрут.

Категории: ,
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Belvedere 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница