Royal Salute 21yo 700ml

9,890 ден

ОПИС
Royal Salute 21 Years Old е сидро на опсегот Кралски поздрав, лансиран од браќата Чивас во 1953 година. Измешан од исклучителни виски созревани минимум 21 година, тој беше создаден како почит на крунисувањето на нејзиното височество кралицата Елизабета и беше обете остарен и именуван по традиционалниот 21 пиштол кралски поздрав – крајната ознака на почит резервирана за славење кралски прилики.

БЕЛЕШКИ за дегустација

Боја: Длабока златна килибар.

Нос: Богата, овошна арома и сладок мирис на есенски цвеќиња.

Вкус: Комплетни, длабоки овошни вкусови со суптилна чад.

Заврши: Богат, долг, долготраен.

Категорија:
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Royal Salute 21yo 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница