,

Lagavulin 16 (700ml)

4,850 ден

Главниот член на фамилијата Lagavulin.
Почитуван од познавачи и експерти и попознат како „кралот на Ислај“. Тоа е „суштинско“ шкотско виски,кое секој познавач или ентузијаст мора да го има во својата колекција.
Зреен во дабови буриња најмалку 16 години, овој најбаран сингл малт има масивен чадлив вкус на тресет кој е типичен за јужниот дел на Ислај.
Вкус и боја: Темно златна
Интензивен чадлив и длабоко сладок првичен мирис, проследен со мирис на шери, овошје, и завршеток од пикантни зачини.

Нема Залиха

Информирајте ме кога ке имате залиха

Категории: ,

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Lagavulin 16 (700ml)"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница