Oban 14 Year Old 700ml

4,899 ден

Претставникот на Western Highland во серијата „Classic Malt“ на Diageo, Oban 14yo е извонреден, полнокрвен овошен слад со мирис на хедер и повеќе од малку чад.

Категории: ,

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Oban 14 Year Old 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница