Patron XO Cafe 750ml

1,895 ден

ОПИС
Patrón Silver Tequila и чистата, природна суштина на финото кафе.

Patrón XO Cafe е сув, слаб ликер за кафе што е мешавина од Сребро на Patrón и суштината на финото кафе. Одлично е за пиење, мешано во коктели или како состојка за десерт.

Забелешки за вкус / дегустација
Боја: темна, богата кафеава.

Арома: Свежо кафе избалансирано со чоколадо и ванила.

Вкус: Богат вкус на свежо печено кафе, ноти на чоколадо, ванила и лесна текила.

Заврши: Мазно, а сепак суво.

Нема Залиха

Информирајте ме кога ке имате залиха

Категорија:

ОПИС
Patrón Silver Tequila и чистата, природна суштина на финото кафе.

Patrón XO Cafe е сув, слаб ликер за кафе што е мешавина од Сребро на Patrón и суштината на финото кафе. Одлично е за пиење, мешано во коктели или како состојка за десерт.

Забелешки за вкус / дегустација
Боја: темна, богата кафеава.

Арома: Свежо кафе избалансирано со чоколадо и ванила.

Вкус: Богат вкус на свежо печено кафе, ноти на чоколадо, ванила и лесна текила.

Заврши: Мазно, а сепак суво.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Patron XO Cafe 750ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница