Chivas Regal 12yo 1L

2,099 ден

Чивас е мешавина од многу различни слад и житни шкотски виски, созреани најмалку 12 години. Оваа богата, мазна мешавина го балансира стилот со супстанцијата и традицијата со модерен пресврт.

Категорија:

Чивас е мешавина од многу различни слад и житни шкотски виски, созреани најмалку 12 години. Оваа богата, мазна мешавина го балансира стилот со супстанцијата и традицијата со модерен пресврт.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Chivas Regal 12yo 1L"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница