Monkey Shoulder 700ml

2,099 ден

Извонреден мешан виски од слад од Вилијам Грант, направен со единечни сладови од три познати дестилерии Спејсајд. Резултатот е мазен, крем, еластичен и многу сладен шкотски школ кој работи одлично уредно, над мраз или во коктели со виски (каде што навистина се истакнува).

Категорија:

Извонреден мешан виски од слад од Вилијам Грант, направен со единечни сладови од три познати дестилерии Спејсајд. Резултатот е мазен, крем, еластичен и многу сладен шкотски школ кој работи одлично уредно, над мраз или во коктели со виски (каде што навистина се истакнува).

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Monkey Shoulder 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница