Bulleit Bourbon 1L

2,049 ден

Имајќи особено висока содржина на ‘рж, Булеит Бурбон е смел и зачинет со изразито чиста и мазна завршница. Средното непце е мазно со тонови на јавор, даб и морско оревче. Завршувањето е долго, суво и сатенско со светло вкус на тофи.

Категорија:

Имајќи особено висока содржина на ‘рж, Булеит Бурбон е смел и зачинет со изразито чиста и мазна завршница. Средното непце е мазно со тонови на јавор, даб и морско оревче. Завршувањето е долго, суво и сатенско со светло вкус на тофи.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Bulleit Bourbon 1L"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница