Bombay Sapphire 750ml

1,245 ден

Светски познатиот џин во своето карактеристично сино шише. Секоја капка содржи 10 рачно избрани ботанички производи од егзотични локации ширум светот.

БЕЛЕШКИ за дегустација

Арома: gин од Бомбај Сафир има зрела арома на цитрус со заоблен зачин и допир со смрека.

Палета: 100% природни вкусови се комбинираат за да создадат нежен, ароматичен вкус слоен со цитрусни цитруси, нежни ореви масла, богати егзотични зачини.

Заврши: Hирка на сладост со лесни белешки од лаванда и долга пиперка.

Категорија:

Светски познатиот џин во своето карактеристично сино шише. Секоја капка содржи 10 рачно избрани ботанички производи од егзотични локации ширум светот.

БЕЛЕШКИ за дегустација

Арома: gин од Бомбај Сафир има зрела арома на цитрус со заоблен зачин и допир со смрека.

Палета: 100% природни вкусови се комбинираат за да создадат нежен, ароматичен вкус слоен со цитрусни цитруси, нежни ореви масла, богати егзотични зачини.

Заврши: Hирка на сладост со лесни белешки од лаванда и долга пиперка.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Bombay Sapphire 750ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница