,

Baileys Original Limited Edition

1,400 ден

Baileys Original Irish Cream со подарок две мини шишенца за послужување.

  • Креиран во 1974 како сосема нова категорија на пијалак кој се произведува само во Даблин
  • Уникатен рецепт со крем, шеќер, какао и ирско виски, без конзерванси и адитиви
  • За неговото производство се користи млеко само од ирски крави и тоа во количина од 72 милион галони за една година
Категории: ,

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Baileys Original Limited Edition"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница