Виски Jack Daniel’s 0.7л Old No.7

1,490 ден

Преработен капка по капка преку 10 стапки јаглен од јаворов шеќер, а потоа созреан во рачно изработени буриња. Направен од пченка, ‘рж и слад јачмен и се дестилира во бакарна апаратура. Содржи 40% алкохол.
Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Виски Jack Daniel’s 0.7л Old No.7"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница