TIKVES ALEXANDRIA CUVEE ROZE 0.75

420 ден

Мешавина (cuvée) на Пино Ноар, Мерлот и Каберне Совињон.

Суво розе вино со бледа боја на лосос што покажува нежни ароми на роза, круша, праска и малина.

Овој розе сува коска има вкус на грејпфрут и лесна цреша со ноти на портокал и остра киселост, правејќи го виното живописно и освежувачко. Добро се спојува со лесни медитерански салати, риба на скара и рижото од морска храна. Ова вино најдобро се служи на 10-12 ° C.

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "TIKVES ALEXANDRIA CUVEE ROZE 0.75"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница