33 %

LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT 0.75L

409 ден

Category:

LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT 0.75L

Суво пенливо вино направено по Шармат технологија со светло жолта боја и зелени рефлексии. Ова вино Ве води во светот на меурчињата. Аромите на зелено јаболко, зрели цитруси и круша со озвежителна киселост и лесно тело Ви буди апетит и Ви нуди чувство на префинетост.

Се препорачува да се служи добро изладено на температура од 4-6°С.

Ви го препорачуваме да уживате во друштво како освежителен пијалак или во комбинација со лесна пржена храна и пржена речна риба.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “LAZAR PEARL FRIZZANTE BRUT 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products
Powered Voltage Emoji by Caddy