,

Nikka Coffey Grain Whisky 700ml

4,099 ден

ОПИС
Coffey Grain е претежно направен од пченка и дестилиран во Coffey Still. Сложените, слатки и меки вкусови на овој израз ќе ви помогнат повторно да ја откриете убавината на зрното виски.

Категории: ,
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Nikka Coffey Grain Whisky 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница