Kahlua 700ml

1,099 ден

ОПИС
Создадено во Мексико во 1936 година. Кахлуа трае 7 години од зрно кафе до шише. Направен од 100% зрна кафе од Арабика и рум шеќерна трска од Веракруз, Мексико.

БЕЛЕШКИ за дегустација

Тело – Дебело, кремасто мазно, кружно и полно.

Боја – кафеаво длабоко кафе.

Нос – Комплексна мешавина од сладок тофи, путер рум и карамел, надополнета со ароми на ванила и темно чоколадо. Темелното светло кафе ја поврзува целата.

Палате – богат вкус на тофи, ванила и рум од путер, со деликатни ноти на чоколадо и егзотичен зачин.

Категорија:
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Kahlua 700ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница