Johnnie Walker Blue Label 0.7

18,995 ден

Blueони Вокер Блу Етикетата е неспоредливо богата и чадена, со кадифено мазно кршење бранови со моќен вкус.

Создадено од рачно избрани буриња од некои од најретките и најисклучителните виски, нема сетилно искуство како likeони Вокер Блу етикета. Лешниците, медот, шери и портокалите прво паѓаат, пред да ослободат скриени тајни како ѓумбир, кумквати, сандалово дрво и темно чоколадо. Се појавува богата медва сладост, придружена со ноти на пиперка и суво овошје, пред неверојатно долг, долготраен, мазен финиш на совршено избалансиран, мек чад.

Категории: , Ознака:

Blueони Вокер Блу Етикетата е неспоредливо богата и чадена, со кадифено мазно кршење бранови со моќен вкус.

Создадено од рачно избрани буриња од некои од најретките и најисклучителните виски, нема сетилно искуство како likeони Вокер Блу етикета. Лешниците, медот, шери и портокалите прво паѓаат, пред да ослободат скриени тајни како ѓумбир, кумквати, сандалово дрво и темно чоколадо. Се појавува богата медва сладост, придружена со ноти на пиперка и суво овошје, пред неверојатно долг, долготраен, мазен финиш на совршено избалансиран, мек чад.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Johnnie Walker Blue Label 0.7"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница