Виски Dewar’s 1л White Label

1,320 ден

Совршено избалансирана мешавина од мека ванила со мед и шкотска топлина . Има средна завршница, малку сува со долготраен вкус на мед и најслаб допир на чад. Содржи 40% алкохол.
Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Виски Dewar’s 1л White Label"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница