Corona 355ml

100 ден

Корона Екстра е број еден продавачко пиво во Мексико и водечка марка за извоз од Мексико. Најдобро е да се ужива со клин од вар. Ова светло, суво пиво има пријатни ноти од слад и хоп со кружен сув финиш.

Вкусот е јасен, чист и добро балансиран помеѓу хме и слад, супериорен профил на вкус од супериорни состојки – најквалитетна мешавина од филтрирана вода, слад јачмен, хме, пченка и квасец.

ABV: 4,6%

Категорија:

ОПИ

Корона Екстра е број еден продавачко пиво во Мексико и водечка марка за извоз од Мексико. Најдобро е да се ужива со клин од вар. Ова светло, суво пиво има пријатни ноти од слад и хоп со кружен сув финиш.

Вкусот е јасен, чист и добро балансиран помеѓу хме и слад, супериорен профил на вкус од супериорни состојки – најквалитетна мешавина од филтрирана вода, слад јачмен, хме, пченка и квасец.

ABV: 4,6%

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Corona 355ml"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница