Vranec Special Selection

500 ден

 Оваа домашна сорта открива земјен, остар овошен мирис на шипка, малина, како и комбинација од слатки зачини како ванила, цимет, следени со нота на чоколадо. На вкус се чувствува раскошно овошје, има средно до полно тело и зрели танини со суптилен интензитет. Доаѓа од 30 до 60-годишни стари винови лози од вранец.

 

Температура на сервирање

16-18°C

18°C

Комбинација со храна: печено месо, јагнешко, телешко, свинско

Категорија:
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Vranec Special Selection"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница