Vodka Tonic

1,390 ден

Пакетот содржи:

  • Smirnoff Red 700ml
  • Imperdibile Bergamotto Tonic x4
  • Smirnoff високи чаши x2
  • Прирачник за коктели

Начин на подготовка на коктелот:

50ml Smirnoff

100ml Bergamoto Tonic

Во висока чаша со лед додадете ги состојките и промешајте. Декорирајте со парче лимон.

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Vodka Tonic"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница