Temjanika Special Selection

500 ден

Суво бело вино со лимон-жолта боја, преплетена со зеленикави нијанси, цветни ароми со карактеристични мириси на темјанушка, ружа и мандарина. Виното е добро избалансирано и со необично деликатно тело.

 

Температура на сервирање

10-12°C

12°C

Комбинација со храна: варен зеленчук, свежи салати, зачинето свинско

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Temjanika Special Selection"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница