Spiced & Ginger

1,480 ден

Пакетот содржи:

  • Captain Morgan Spiced Gold 700ml
  • Imperdibile Ginger Ale x4
  • Captain Morgan кригли x2
  • Прирачник за коктели

Начин на подготовка на коктелот:

50ml Captain Morgan Gold

100ml Ginger Ale

Во висока чаша со лед додадете ги состојките и промешајте. Декорирајте со парче лимета.

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Spiced & Ginger"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница