Johnnie Red & Ginger

1,380 ден

Пакетот содржи:

  • Johnnie Walker Red Iconic 700ml
  • Imperdibile Ginger Beer x4
  • JW Highball чаши x2
  • Прирачник за коктели

Начин на подготовка на коктелот:

50ml Johnnie Walker Red

100ml Ginger Beer

Во висока чаша со лед додадете ги состојките и промешајте. Декорирајте со парче лимета.

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Johnnie Red & Ginger"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница