Hugo Cocktail

1,790 ден

Пакетот содржи:

  • Giffard Elderflower сируп 1L
  • Spumante Prosseco Bianco 750ml
  • Imperdibile Soda Water x4
  • Giffard чаши x2

Начин на подготовка на коктелот:

20ml Elderflower syrup

150ml Prosecco

50ml Soda Water

Во чаша за вино со лед додадете ги состојките и промешајте. Декорирајте со парче лимета и свежо нане.

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Hugo Cocktail"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница