Flavoured Mojito

1,500 ден

Пакетот содржи:

  • Captain Morgan White 700ml
  • Giffard Pasion Fruit сируп
  • Giffard тегли x2
  • Прирачник за коктели

Начин на подготовка на коктелот:

50ml Captain Morgan White 50ml

15ml Giffard Pasion Fruit Syrup

Пола лимета

Свежо нане

Дополнете со Soda Water

Во висока чаша најпрво истолчете ја лиметата, па потоа додадете ги другите состојки. Дополнете со кршен мраз и промешајте. Декорирајте со свежо нане.

Категорија:

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Flavoured Mojito"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница