El Viejito (700ml) Teqila

1,210 ден

Текила од Мексико, произведена од сино агаве. Произведена во близината на Гвадалахара од семејната дестилерија Ел Виехито, уште од 1937.

Агавето расте 8 до 10 години. После бербата, внатрешноста на агавето се загрева со пареа и се произведува редок шеќерен сируп, кој ферментира и потоа се дестилира

  • Бела текила, фина и миризлива со истакнат вкус на агаве и карактеристична чадлива арома
  • Одлична за коктели
Категорија:

Текила од Мексико, произведена од сино агаве. Произведена во близината на Гвадалахара од семејната дестилерија Ел Виехито, уште од 1937.

Агавето расте 8 до 10 години. После бербата, внатрешноста на агавето се загрева со пареа и се произведува редок шеќерен сируп, кој ферментира и потоа се дестилира

  • Бела текила, фина и миризлива со истакнат вкус на агаве и карактеристична чадлива арома
  • Одлична за коктели
Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "El Viejito (700ml) Teqila"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница