,

Chardonnay Special Selection

700 ден

Суво бело вино со интензивна прозрачна златно-жолта боја, со арома на цитрон, ананас, банана и диња. Се одликува со полно тело и со долга и елегантна свежа завршница.

 

Температура на сервирање

10-12°C

12°C

Комбинација со храна: бело месо на скара, мисирка, бела риба, тестенини, свинско месо во крем сос

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Chardonnay Special Selection”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products
Powered Voltage Emoji by Caddy