Chardonnay Special Selection

500 ден

Суво бело вино со интензивна прозрачна златно-жолта боја, со арома на цитрон, ананас, банана и диња. Се одликува со полно тело и со долга и елегантна свежа завршница.

 

Температура на сервирање

10-12°C

12°C

Комбинација со храна: бело месо на скара, мисирка, бела риба, тестенини, свинско месо во крем сос

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Chardonnay Special Selection"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница