Мед со Ѓумбир 950г

600 ден

Комбинација од мед и сушен ѓумбир (вкус ист како и свежиот ѓумбир) со совршена кремаста текстура. Ѓумбирот помага во одржување на оптималниот имунитет, го поддржува варењето и ја олеснува нормалната функција на дигестивниот тракт. Нашиот здрав SlatkaMaya мед со ЃУМБИР можете да го искомбинирате со вашиот тост, десерт, вашите печива, или пак да го додадете во вашите омилени пијалоци и да уживате во неговите лековити дејства!

Состав: Мед, ѓумбир

 

Нема Залиха

Информирајте ме кога ке имате залиха

Категорија:

Опис на производот:

Комбинација од мед и сушен ѓумбир (вкус ист како и свежиот ѓумбир) со совршена кремаста текстура. Ѓумбирот помага во одржување на оптималниот имунитет, го поддржува варењето и ја олеснува нормалната функција на дигестивниот тракт. Нашиот здрав SlatkaMaya мед со ЃУМБИР можете да го искомбинирате со вашиот тост, десерт, вашите печива, или пак да го додадете во вашите омилени пијалоци и да уживате во неговите лековити дејства!

Состав: Мед, ѓумбир

 

Начин на употреба: Медот (пчелните производи) треба постепено да се раствори во устата, а не веднаш да се проголта. Ефектот се постигнува и ако се раствори во чаша вода, чај или млеко. На тој начин правилно се внесува во организмот и неговите корисни својства делуваат.

Може да се користи како замена за шеќер,намази, како засладувач на пијалоци, за печење и готвење и слично.

Препорачана доза: 1 х Супена лажичка или 3 х Кафени лажички на ден.

 

Начин на чување: Да се чува на температура до 25 ° C и релативна влажност од 70%. Медот е чувствителен на топлина и неговата конзистентност може да се промени без да влијае на неговиот квалитет. Избегнувајте замрзнување.

 

Рок на употреба: Неограничен.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Мед со Ѓумбир 950г"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница