Чокомед 950г

600 ден

Уживате во чоколадно задоволство? Ќе уживате уште повеќе во слатката комбинација од медот на SlatkaMaya, какао и лешници- притоа без никакви додадени шеќери и вештачки засладувачи. Илјадници години какаото и медот им ги пленат фантазиите на луѓето ширум светот за нивниот вкус и разноврсност. А сега, комбинацијата на овие два деликатеси збогатени со лешници апсолутно ќе ве распамети и ќе ви ја даде потребната енергија за целиот ден! Нашата здрава ‘‘Нутела‘‘ можете да ја искомбинирате со вашиот тост, десерт, вашите печива, или пак да ја додадете во топло млеко и да го добиете најдоброто топло чоколадо што некогаш сте го пробале!

Состав: Мед, какао, лешници

Нема Залиха

Информирајте ме кога ке имате залиха

Категорија:

Опис на производот:

Уживате во чоколадно задоволство? Ќе уживате уште повеќе во слатката комбинација од медот на SlatkaMaya, какао и лешници- притоа без никакви додадени шеќери и вештачки засладувачи. Илјадници години какаото и медот им ги пленат фантазиите на луѓето ширум светот за нивниот вкус и разноврсност. А сега, комбинацијата на овие два деликатеси збогатени со лешници апсолутно ќе ве распамети и ќе ви ја даде потребната енергија за целиот ден! Нашата здрава ‘‘Нутела‘‘ можете да ја искомбинирате со вашиот тост, десерт, вашите печива, или пак да ја додадете во топло млеко и да го добиете најдоброто топло чоколадо што некогаш сте го пробале!

Состав: Мед, какао, лешници

 

Начин на употреба: Медот (пчелните производи) треба постепено да се раствори во устата, а не веднаш да се проголта. Ефектот се постигнува и ако се раствори во чаша вода, чај или млеко. На тој начин правилно се внесува во организмот и неговите корисни својства делуваат.

Може да се користи како замена за шеќер,намази, како засладувач на пијалоци, за печење и готвење и слично.

Препорачана доза: 1 х Супена лажичка или 3 х Кафени лажички на ден.

 

Начин на чување: Да се чува на температура до 25 ° C и релативна влажност од 70%. Медот е чувствителен на топлина и неговата конзистентност може да се промени без да влијае на неговиот квалитет. Избегнувајте замрзнување.

 

Рок на употреба: Неограничен.

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Чокомед 950г"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница