Цимед 950г

600 ден

Комбинација од мед и мелен цимет со кремаста текстура која никого нема да остави рамнодушен. Соодветна поддршка за зајакнување на физичката и менталната активност, како и достојна помош за правилна функција на горните дишни патишта и на дигестивниот тракт. Нашиот здрав SlatkaMaya ЦИМЕД можете да го искомбинирате со вашиот тост, десерт, вашите печива, или пак да го додадете во вашите омилени пијалоци!

Состав: Мед, цимет

Нема Залиха

Информирајте ме кога ке имате залиха

Категорија:

Опис на производот:

Комбинација од мед и мелен цимет со кремаста текстура која никого нема да остави рамнодушен. Соодветна поддршка за зајакнување на физичката и менталната активност, како и достојна помош за правилна функција на горните дишни патишта и на дигестивниот тракт. Нашиот здрав SlatkaMaya ЦИМЕД можете да го искомбинирате со вашиот тост, десерт, вашите печива, или пак да го додадете во вашите омилени пијалоци!

Состав: Мед, цимет

 

Начин на употреба: Медот (пчелните производи) треба постепено да се раствори во устата, а не веднаш да се проголта. Ефектот се постигнува и ако се раствори во чаша вода, чај или млеко. На тој начин правилно се внесува во организмот и неговите корисни својства делуваат.

Може да се користи како замена за шеќер,намази, како засладувач на пијалоци, за печење и готвење и слично.

Препорачана доза: 1 х Супена лажичка или 3 х Кафени лажички на ден.

 

Начин на чување: На суво место на температура до 18оС. Чувањето на производот на температура над 22оС може да влијае на физичкиот изглед (не и на квалитетот), па затоа најдобро е да се промеша пред да се конзумира.

 

Рок на употреба: Неограничен.

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Цимед 950г"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница