Мед со Тaaн 950г

650 ден

Мед и таан – неверојатно здрава комбинација која по својот единствен вкус многу потсетува на алва. Таанот содржи многу витамини и минерали кои го зајакнуваат имунитетот, го намалуваат холестеролот, го нормализираат крвниот притисок и помагаат при бронхијални заболувања. Комбинацијата од мед и таан ги има истите лековити својства, помага и при кашлица, анемија, главоболки, ги чисти крвните садови, а може да се користи и како вкусен и здрав десерт.

Состав: Мед, таан

Нема Залиха

Информирајте ме кога ке имате залиха

Категорија:

Опис на производот:

Мед и таан – неверојатно здрава комбинација која по својот единствен вкус многу потсетува на алва. Таанот содржи многу витамини и минерали кои го зајакнуваат имунитетот, го намалуваат холестеролот, го нормализираат крвниот притисок и помагаат при бронхијални заболувања. Комбинацијата од мед и таан ги има истите лековити својства, помага и при кашлица, анемија, главоболки, ги чисти крвните садови, а може да се користи и како вкусен и здрав десерт.

Состав: Мед, таан

 

Начин на употреба: Медот (пчелните производи) треба постепено да се раствори во устата, а не веднаш да се проголта. Ефектот се постигнува и ако се раствори во чаша вода, чај или млеко. На тој начин правилно се внесува во организмот и неговите корисни својства делуваат.

Може да се користи како замена за шеќер,намази, како засладувач на пијалоци, за печење и готвење и слично.

Препорачана доза: 1 х Супена лажичка или 3 х Кафени лажички на ден.

 

Начин на чување: Да се чува на температура до 25 ° C и релативна влажност од 70%. Медот е чувствителен на топлина и неговата конзистентност може да се промени без да влијае на неговиот квалитет. Избегнувајте замрзнување.

 

Рок на употреба: Неограничен.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Мед со Тaaн 950г"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница