Мед со Прополис 950г

650 ден

Кремастата текстура на SlatkaMaya ПРОПОМЕД претставува комбинација на мед со тинктура на прополис (растворен во алкохол). Со употреба на прополис, човекот го намалува ризикот од разни болести, пред се од надворешните влијанија, посебно бактерии, вируси и габични инфекции. Претставува лек на иднината и природен антибиотик, со еден збор го спречува имунитетот да слабее.

           Состав: Мед, тинктура на прополис

 

Нема Залиха

Информирајте ме кога ке имате залиха

Категорија:

Опис на производот:

Кремастата текстура на SlatkaMaya ПРОПОМЕД претставува комбинација на мед со тинктура на прополис (растворен во алкохол). Со употреба на прополис, човекот го намалува ризикот од разни болести, пред се од надворешните влијанија, посебно бактерии, вируси и габични инфекции. Претставува лек на иднината и природен антибиотик, со еден збор го спречува имунитетот да слабее.

           Состав: Мед, тинктура на прополис

 

Начин на употреба: Медот (пчелните производи) треба постепено да се раствори во устата, а не веднаш да се проголта. Ефектот се постигнува и ако се раствори во чаша вода, чај или млеко. На тој начин правилно се внесува во организмот и неговите корисни својства делуваат.

Препорачана доза: 1 х Супена лажичка или 3 х Кафени лажички на ден.

 

Начин на чување: Да се чува на температура до 25 ° C и релативна влажност од 70%. Медот е чувствителен на топлина и неговата конзистентност може да се промени без да влијае на неговиот квалитет. Избегнувајте замрзнување.

 

Рок на употреба: Неограничен.

Color

Коментарите

Не постојат критики уште.

Бидете првиот преглед на "Мед со Прополис 950г"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
    0
    Твојата Картица
    Твојата кошница е празнаКон Продавница